MOTOR SLEDGE ČESKÉ BUDĚJOVICE
05.03.2023, Kryštof Voneš

Druhý zápas zvládla lépe Ostrava. O vítězi rozhodne třetí zápas

Po vítězném prvním utkání chtěli Jihočeši ukončit sérii už ve druhém zápase. Po výhře 2:1 vstupoval Motor sledge do zápasu v lepším rozpoložení než Slezané, kteří museli druhé utkání zvládnout.

Už od úvodu to byla bitva. Flamingos chtěli od úvodu zatlačit Motor sledge v jejich pásmu. I když Flamingos drželi puk na svých holích, první velkou šanci si připsali hosté. Šanci na otevření skóre měl Kocanda, ale toho vychytal Martin Kudela. V 11. minutě se měnil stav zápasu. Vedení se ujali hosté díky průniku Zdeňka Klímy, který poslal puk k pravé tyči. Brankář Kudela se po obdržené brance zlobil na Vrubela, který mu přejel přes brankoviště, a tak nemohl puk zasáhnout vyrážečkou. První třetina skončila lépe pro Jihočechy.

Ve druhé třetině se na branku nečekalo dlouho. Po dvanácti vteřinách se o vyrovnání postaral po přihrávce Vargy kapitán David Vrubel. Ve zbytku druhé části týmy vyslaly několik střel, ale žádná nebyla taková, aby ohrozila jak brankáře Kudelu, tak na druhé straně Rumplíka. Do třetí části se tedy šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Úvod poslední třetiny vyšel opět lépe domácím. Po odehrané minutě otočila Ostrava stav utkání. Na nahrávku Vargy číhal před brankou Michal Gotthardt a na třetí pokus dostal puk za Rumplíkova záda. Jihočeský Motor se snažil o vyrovnání, ale Ostrava dobře bránila své pásmo. Ve 43. minutě mohla Ostrava definitivně rozhodnout o svém vítězství. Vrubelovu dělovku ale skvěle vyrazil brankář Rumplík. Motoru sledge se nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku, a tak sérii bude muset rozhodnout třetí utkání, které se odehraje 1.4. na Jihu Čech.

Sociální sítě

Poslední zápas sezóny. Zápas o vše. Série Motoru sledge s Ostravou se stěhuje za stavu 1:1 na Jih Čech! Rozhodující utkání se...

!?Upřesnění termínu utkání!?Rozhodující třetí zápas série o 7. místo s Ostravou odehrajeme 1.4.2023 na první ledové ploše Budvar...

Přinášíme Vám rozhovor s hrdinou sobotního utkání Jiřím Rumplíkem!

1. zápas v brance = 1. výhra. Dámy a pánové! Jiří Rumplík!!