MOTOR SLEDGE ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.09.2022, Dominik Zajan

Para hokejová liga je tady! Budějovičtí na dalekém výjezdu do Slezska

A je to tu! Para hokejisty Motoru čekají první dva zápasy para hokejové ligy po dlouhých pěti letech. Nejprve zamíří na led Havířova, kde změří své síly s tamějším týmem. Den poté čeká Jihočechy první zápas v historii s Ostravou.

Para hokej Havířov

První zápas nečeká Budějovické nic lehkého. Z 90% nový tým Motoru sledge se postaví vicemistru České para hokejové ligy z roku 2019 a 2022. V roce 2020 a 2021 se Česká para hokejová liga nedohrála. Havířovští v loňské sezóně z deseti zápasů hned sedm vyhráli. Prohráli pouze dvakrát s Karlovými Vary a jednou s Olomoucí. Tuto porážku Havířova si pamatují i dva hráči Budějovic, kteří loňskou sezónu strávili na hostování v Olomouci. Havířovští také spoléhají na ruské borce. Jména jako Dmitriy Lisov nebo Roman Severin jistě budí respekt. Podaří se Jihočeským nováčkům potrápit velkého favorita? Utkání startuje v 17:15.

FLAMINGOS Ostrava

Co napsat k Ostravě? To je velmi těžké. Ostravu čekají první ligové zápasy v historii. V sobotu od 16:00 hrají s Pardubicemi. Tento zápas napoví jak na tom ostravští jsou. Abychom nezapomněli, i Ostrava má své hvězdy. Je jím například Martin Kudela, který zdatně deptal suverénní Američany na loňském světovém šampionátu. Nebo také Václav Hečko, jenž startoval na letošních paralympijských hrách v Pekingu. Utkání s Plameňáky startuje v 10:00.

Motor sledge České Budějovice

Jak již bylo zmíněno výše, Budějovické čekají první zápasy para hokejové ligy po dlouhých pěti letech. Jihočeši do nové sezóny vstoupí s téměř jinou sestavou, než s jakou před pěti lety končili. Některé hráče tak čeká debut nejen v dresu Českých Budějovic, ale také v para hokejové lize! Jsou jimi například Petr Běhounek, Roman Špaček nebo Jiří Kocanda. Do brankoviště se postaví David Lacko. Jihočeši budou narukovat i s ženou. Meranda Reast pochází z Kanady, ale bydlí v sousedním Německu a v letošní sezóně vypomůže Motoru sledge. K mužstvu se také již připojili Martin Zikmund a Kamil Záluský, ti přichází na hostování z Havířova. Motor se také bude moci spolehnout na dva rakouské reprezentanty. O víkendu se představí Alfred Laibacher, naopak Timo Ropp se z osobních důvodů nezúčastní. Byl také zvolen nový kapitán mužstva. Stal se jím budějovický nadějný hráč Petr Běhounek. Jeho asistenty budou Dominik Zajan a Zdeněk Klíma. Jak se povede našemu týmu v nové sezóně? To ukáží následující zápasy.

Sociální sítě

Tohle neomrzí….

Všechny fanoušky HC Motor České Budějovice bychom chtěli zklamat a ujistit, že našeho kapitána nedáme! Petře, moc ti gratulujeme...

Obrovská gratulace našemu kapitánovi Petru Běhounkovi, který trefil otvor o velikosti puku přes celé hřiště a vyhrál Mercedes...