tak otevřel skóre utkání. Poté se delší dobu znovu nic nedělo,

svítil čas 13:17 když skončil puk v Budějovické síti podruhé.

Silvester Flis vybojoval kotouč v rohu kluziště a přihrál před bránu

tento stav nevydržel moc dlouho. Petr Kudrna využil zmatku před Českobudějovickou

bránou a prostřelil Švece po třetí. V první třetině už se nic nestalo a

Ve druhé třetině stále byla aktivnější Studénka. A toho využila

hned po čtrnácti sekundách druhé třetiny, kdy Silverster Flis ujel

obraně Motoru a perfektně zakončil. První větší Budějovická šance

přišla až v 18. minutě. Český reprezentant Zdeněk Klíma prokličkoval útočným

pásmem a objel i brankáře Studénky. Do prázdné branky už však zakončit nedokázal,

protože mu puk sjel z hokejky. Z následujícího protiútoku už zahrozili hosté.

Po krásné, ale neúspěšné akci Klímy se hosté vydali do protiútoku kde vzniklo

přečíslení tři na nikoho! K zakončení se dostal Fojtík, který se pokusil přehodit

Švece, ten ale proti jeho pokusu vytáhl parádní zákrok lapačkou. Jenže za necelé

dvě minuty přišla další rána do psychiky hráčů Motoru. Silvester Flis se ujal puku

a prostřelil brankáře Švece. V čase 24:19 přidala Studénka další branku. Tentokráte

v oslabení! Silvester Flis prokličkoval útočným pásmem a střelou nad lapčku zvýšil na

6:0! 50 sekund před koncem druhé třetiny přišla čestná branka Motoru! Jiří Rumplík

přihrál na hůl Zdeňka Klímy, který z mezikruží prostřelil brankáře Studénky.

Ve třetí třetině už se moc nestřílelo. Utkání se pomalu, ale jistě blížilo ke konci.

Aktivnějším týmem stále byla Stedénka. Motor stále doplácel na to, že nepřijeli hráči

z Rakouska. První branku ve třetí třetině vstřelil v čase 37:38 Erik Fojtík a zvýšil

tak stav utkání na 7:1. Za necelé čtyři minuty to bylo už 8:1. Přemysl Chodurek, předvedl

individuální akci, kterou zakončil branku. Ve 44. minutě dostal vyčerpaný Zdeněk Klíma

parádní přihrávku za obranu. Bohužel pro Motor ji však nezpracoval. Poslední gól dnešního

utkání vstřelil osm sekund před koncem Erik Fojtík, který tak určil konečný stav 9:1

Ohlasy:

Jiří Rumplík (České Budějovice):

Vzhledem ke složení týmu. Protože nepřijeli hráči z Rakouska jsme poskládali co se dalo.

Na tu mizérii to docela šlo.

Erik Fojtík (Studénka):

Jeli jsme v relativně omezeném počtu na zápas s Českými Budějovicemi.Počítali jsme, že nějaké

body urveme. Jsme rádi za tři body. Ale soustředíme se především na zítřejší zápas proti Spartě.

Autor: Dominik Zajan