Historická výhra. Motor dvanácti góly potopil karlovarské Žraloky

dsc_0235_1

Před zápasem nepředstavitelný debakl uštědřili svému soupeři sledge hokejisté českobudějovického Motoru. Již po první třetině mužstvo vedené Klímou a Kalegarisem vedlo 8:1, načež zápas dotáhlo do vítězství 13:2. Jihočeši tak přeskočili svého dnešního soupeře v tabulce a vyhoupli se na šestou pozici.

Domácímu Motoru přijely posily z Rakouska, podle čehož výkon domácích vypadal. Motor byl od začátku utkání jasně lepším týmem.

Už v páté minutě otevřel skóre Zdeněk Klíma, který si najel před branku, přebral přihrávku a střelou nad rameno prostřelil Macha. Jenže za necelou minutu to bylo 2:0. Opět Zdeněk Klíma projel útočným pásmem jako nůž máslem a střelou do horní poloviny branky prostřelil Macha podruhé.

Jako by toho bylo málo a domácí šli do vedení o tři branky. Motor se dostal do přečíslení dva na jednoho. Konkrétně to byli Sandro Kalegeris a Kai Habeller, který poslal puk do brány pod ležícím Machem. Za 29 sekund jsme viděli první hattrick utkání, který zařídil Zdeněk Klíma. Ten byl v samostatném úniku přidržen a svůj nájezd si tak zopakoval nikým nerušen. Nájezd provedl výborně. Vystřelil nad lapačku Macha, který jen sledoval, jak puk letí za jeho záda. Na světelné tabuli svítil čas 12:40, když domácí přidali šestou branku. Sandro Kalegeris projel kolem mantinelu a stáhnul si puk na pravou hokejku a střelou nad rameno nedal Machovi šanci.

Hosté potom přidali alespoň jeden gól v první třetině. Konkrétně to byl Václav Kovařík, který se objevil sám před Švecem. Jeho střelu však Švec zachytit nedokázal a puk tak skončil v brance. Sedm sekund před koncem třetiny Zdeněk Klíma ujel obraně z Karlových Varů a zakončil přesně pod vyrážečku Macha a zakončil tak Českobudějovickou třetinu snů.

Ve druhé třetině se už hrál vcelku vyrovnanější duel. První branku vstřelil Sandro Kalegeris již po 54 sekundách. Jiří Berger, který z kruhu prostřelil Švece, se prosadil v čase 20:17. O necelé čtyři minuty udeřili Žraloci potřetí. Karel Wágner dostal nabito na mezikruží a z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. To bylo od střelců Karlovarských všechno.

Ve třetí třetině se už dokázal prosadit jen Motor. Již po minutě a 25 sekundách uspěl Sandro Kalegeris, který ihned po buly propálil Macha. Ten samý střelec se prosadil i v čase 35:11 a vstřelil tak svůj šestý gól. Na tabuli svítil čas 39:50, kdy Sandro Kalegeris ujel sám na Macha, který s jeho nájezdem nic nezmohl a inkasoval tak jedenáctý gól. 53 sekund před konec vznikl před brankou Macha velký zmatek, ve kterém se nejlépe zorientoval Sandro Kalegeris, který tak vstřelil poslední branku utkání a celkově svou osmou.

Ohlasy:

Daniel Kalina (České Budějovice): „Konečně se nám podařilo Vary po velmi dlouhé době porazit. Nejen zásluhou dnešní dobré hry, kdy opravdu jsme si drželi svá místa a měli jsme rychlý přechod do útočného pásma, ale i díky tomu, že přijela velká opora v podobě Sandra Kalegarise a hlavně Karlovým Varům odcházeli klíčový hráči, kteří rozhodují zápasy.“

Karel Wágner (Karlovy Vary): „Zaspali jsme začátek utkání, kdy měly Budějovice výborný vstup do utkání. My jsme se nemohli zastavit a vstřelili nám sedm branek během jedné třetiny. To je prostě hodně a domácí nás dnes jednoznačně přejeli.“