Budějovičtí nezvládli duel se Spartou a odnesli si dvanácti gólový příděl.

dsc_0685

Pražská Sparta přijala roli favorita s radostí, když si v Českobudějovické Budvar Aréně otevřela střelnici. V první třetině nasázela Motoru pět branek a jednou inkasovala. Bohužel to byl pro Motor jediný gól. Ve druhé třetině dali hráči Sparty čtyři branky. A vté závěrečně třetině tři. Motor ak padl se Spartou 12:1.

Duel lépe začali hráči Sparty, kteří šli ihned po 23 sekundách do vedení. Trefil se Zdenek Krupička, který využil přečíslení dva na jednoho. Po šesti minutách už to bylo 2:0 pro Spartu. Sparťané doslova uzamkli svého soupeře v útočné třetině a Zdenek Krupička prostřelil Ossimitze, který po dlouhé době nastoupil za Motor. Za necelých 30 sekund Budějovický Motor snížil na rozdíl jediné branky. Jakub David využil zmatku před bránou Sparty a poslal puk do poloprázdné brány. Jenže to bylo vše, co Motor předvedl. Další již třetí branku Sparty vstřelil v čase 7:48 Jiří Raul, který využil zaváhání budějovické obrany. Za 19 sekund přidali Sparťané další branku. Jiří Raul projel obranou Českých Budějovic jako nůž máslem a zakončil nad lapačku Ossimitze. Za dvě a půl minuty to bylo 5:1 pro Spartu. Jiří Raul předvedl parádní individuální akci, kterou zakončil střelou do horní poloviny brány.

Šestou branku přidali hosté v čase 21:30. Jan Zapletal se dostal k puku a z mezikruží prostřelil vše co mu stálo v cestě. Jenže jako by toho bylo málo a Sparťané údeřili posedmé. V čase 23:29 vyslal Jiří Raul na Ossimitze nechytatelnou střelu, kterou zvýšil na 7:1. Osmou branku přidal Zdenek Krupička, který svůj samostatný únik zakončil pod lehajícím Ossimitzem. Na kostce svítila jedna miuta a třicet sekund do konce druh třetiny, kdy
Zdenek Krupička znovu ujel obraně Motoru a zakončil pod rukou Ossimitze. To bylo vše co se ve druhé třetině stalo.

Ve třetí třetině došli Motoru síly. V čase 35:55 přidala Sparta svou desátou branku v tomto duelu. Zdenek Krupička ujel po pravém křídle a nádhernou střelou o horní tyčku nedal Ossimitzovi žádnou šanci. Za minutu a dvacet sekund to bylo 11:1. Miroslav Novotný se dostal a brankové čáře k puku a střelou z téměř nulového úhlu nachytal Ossimitze. 50 sekund před koncem přidali Sparťané dvanáctou a poslední branku. Jiří Raul skvěle našel volného Zdenka Krupičku, který měl před sebou prázdnou bránu, kterou neměl problém trefit.

Ohlasy:
Josef Dvořák (České Budějovice):
Tak zápas se Spartou. Svým způsobem jsou o třídu lepší a vlastně je důležitý to, že nemáme hráče na střídání. Později už jsme neměli sílu abychom výsledek nějak zvrátili.

Zdenek Krupička (Sparta Praha):
Do zápasu jsme šli do začátku naplno. Důrazně, neudělat chybu s tím, že jsme se snažili tady vyzkoušet nějaký kombinace. Abychom nedostali gól, ale dávali je my. Jedna chybička tam byla a z toho vlastně padl gól.