Češi ovládli turnaj v Elblągu.

47315997_2248225428798823_6643197333162950656_n

Na přelomu listopadu a prosince zajížděli para hokejisté Olomouce na turnaj do polského Elblągu. Na turnaj nakonec nepřijeli Švédové ani Finové, tudíž musel olomoucký klub složit dva týmy. To samé musel udělat klub z Polska. Turnaje se tedy zúčastnily čtyři týmy. Olomoučtí kohouti, Old boys Olomouc,červené Polsko, bílé Polsko. Finále nakonec bylo v režii českých týmů. Turnaje se zúčastnili i tři hráči Motoru. Zdeněk Klíma, David Lacko a Dominik Zajan.

Den první

V pátek přišel na řadu první hrací den. Na úvod turnaje se proti sobě střetli dva týmy Polska. První třetina skončila bez branek. Ve druhé už bílé Polsko vstřelilo dvě branky. Ve třetí periodě dali oba týmy po jedné brance a bílé Polsko si tak připsalo první výhru.

Bílé Polsko 3:1 Červené Polsko

Druhý zápas na turnaji a hned první překvapení. Do zápasu proti sobě nastoupily týmy Olomouckých kohoutů a Old boys Olomouc. Do utkání vstoupili lépe favorizovaní kohouti, jenže nepřekonali skvělého Hulína v brance. Naopak Old boys využili své šance a po výhře 2:0 slavili první výhru.

Olomoučtí kohouti 0:2 Old boys Olomouc

První hrací den pokračoval o Olomoučtí kohouti vyzvali červený polský tým. Kohouti jasně ovládli zápas a postupně stříleli jednu branku za druhou. Střelecký účet Kohoutů se nakonec zastavil na čísle devět. Kohouti si tak napravili reputaci po prvním zápase a zvítězili.

Olomoučtí kohouti 9:0 Červené Polsko

V posledním utkání prvního hracího dne na sebe narazil bílý polský tým proti Old boys Olomouc. Olomoučtí si v prvních dvou třetinách vytvořili dvoubrankový náskok. Jenže polská skupina kolem kapitána Silvestera Flise vstřelila ve třetí patnáctiminutovce tři branky a otočila vývoj utkání.

Old boys Olomouc 3:4 Bílé Polsko

Den druhý

V prvním utkání druhého dne měl tým Old boys možnost napravit porážku s bílým Poslkem. Reparát vyšel Olomouckým na jedničku. Proti červenému Polsku spustil tým Old boys málo vídanou kanonádu. Skóre se tedy znovu zastavilo na 9:0. Červené Polsko tedy schytalo druhý devítibrankový debakl ve dvou dnech.

Old boys Olomouc 9:0 Červené Polsko

Druhý sobotní zápas přinesl pikantní souboj mezi domácím bílým Polskem a Olomouckými kohouty. Utkání to bylo vyrovnané. Kohouti si vytvořili dvoubrankový náskok. Jenže o něj ve druhé třetině přišli. Ve třetí třetině museli Kohouti vstřelit dvě branky a žádnou neinkasovat. To se nakonec povedlo a rozhodlo o tom, že ve finále budou dva české týmy.

Olomoučtí kohouti 4:2 Bílé Polsko

Zápas o třetí místo

V utkání o třetí místo se utkali dva polské týmy proti sobě. V brance bílého Polska nastoupil Silvester Flis. Bílí hráči byli v utkání lepším týmem a v zápase dominovali. Nakonec vstřelili čtyři branky, zatímco aní jednu neinkasovali což znamenalo, že bílé Polsko si zajistilo bronzovou pozici

Bílé Polsko 4:0 Červené Polsko

Finále

Do finále tedy nastoupili jak již bylo výše zmíněno, dva české týmy. Kohouti chtěli soupeři vrátit porážku z prvního zápasu. A to se nakonec povedlo, sice tím nejtěsnějším rozdílem, ale povedlo. Ihned po prvních dvou minutách vstřelil rozhodující gól českobudějovický Zdeněk Klíma, který se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci a poslal puk do brány.

Olomoučtí kohouti 1:0 Old boys Olomouc