Zlín vyrovnal hokejový Vsetín a má pátý titul v řadě. Bronz získaly Pardubice

zlin-para-hokej-mistri-2019

Ačkoliv Zlín první zápas se Studénkou prohrál. V tom druhém a třetím zápase jasně dominoval a nakonec s připsal dvě vítězství, což znamenalo, že Zlín si připsal další cenný obrat. V boji o třetí místo zvítězil tým z Pardubic, který vyhrál v nejkratším možném čase. Spartu porazily 2:0 na zápasy.

O třetí místo

Že bude boj o třetí místo vyrovnaný, to se předpokládalo. A předpoklady se naplnily. V prvním utkání se čekalo na branku až do čtyřicáté čtvrté minuty, kdy Pavel Kubeš vstřelil jedinou branku prvního zápasu.

HC SPARTA PRAHA SLEDGE HOKEJ – SHK Mustangové AUTO IN

0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Druhé utkání rozhodla první třetina, ve které Pardubice vstřelily tři branky. Postupně se prosadily: Geier, Hering, Kubeš. Sparťané už nedokázali zareagovat. Podruhé v řadě nedali branku a nakonec prohráli 0:3.

SHK Mustangové AUTO IN – HC SPARTA PRAHA SLEDGE HOKEJ

3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Konečný stav série: 2:0

Finále

V prvním utkání se sice Zlín dostal brzy do vedení, které dokázal držet až do třetí třetiny. V ní ale domácí Studénka díky dvěma přesným zásahům Petra Kudrny vývoj ve skóre otočila a na led soupeře si odvezla mečbol.

HC KES STUDÉNKA – SHK LAPP ZLÍN

2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

První nezdar se zlínskými para hokejisty nezamával. Jakmile se finálová série přesunula na jejich led, nedali Studénce šanci a dokráčeli si pro další úspěšnou obhajobu mistrovského zlata. Jak druhý, tak třetí zápas finále vyhrál Zlín poměrem 5:0.