Jihočechů bylo málo, Rakušanů málo. Osmička v dresech Motor sledge se zlomila pod tíhou prologu

Nejvyšší domácí soutěž zdravotně postižených hokejistů (každý tým může zapsat na soupisku i hráče bez hendikepu) vstoupila do nového ročníku s rozšířeným názvem E.P.C. Management Česká sledge hokejová liga, počtem účastníků zredukovaným z deseti na osm (stopku dostaly zahraniční týmy z Dolného Kubína resp. Vídně, ale kádry zaplavili legionáři z okolních zemí) a návratem k play off. Jihočeši pod názvem Motor sledge Č. Budějovice začali dvěma prohrami.

PARDUBICE / OLOMOUC – Tým složený z Jihočechů plus jedenácti rakouských posil z Vídně a Klagenfurtu se začlenil před sezonou do rodiny budějovického Motoru a dal si za cíl postoupit do play off. Jenže souboru vedenému začínajícím trenérem Janem Jandou (nahradil Jiřího Hanzala) se hned na startu postavila do cesty smůla. K soutěžnímu prologu do Pardubic a Olomouce ze zdravotních či rodinných důvodů nemohli odcestovat někteří česky hovořící hráči a v nepředvídaném počtu se odhlásili také Rakušané.

Chyběla dosavadní brankářská jednička David Švec i jeho novopečený kolega zpoza jižní hranice Michael Ossmitz. Z hráčů v poli předložili omluvenku velezkušený Daniel Kalina či novomanžel Jakub David. Skupinka hráčů z Vídně dala přednost prezentaci sledge hokeje u dunajských břehů a z Klagenfurtu dorazili jen čtyři borci. Jejich kolegům Tomasi Schichlerovi a Fabianu Buchlerovi ujel vlak. Kapitán týmu Jiří Rumplík navíc hrál s teplotami a úvodní trip zakončil s devětatřicítkou na urgentním příjmu v nemocnici.

Dostihly je Murphyho zákony

Slibně před sezonou doplněný kádr se rázem scvrknul na osmičku hrdinů, za nimž hájil branku osiřelý Michal Havelka bez možnosti vystřídání. „Dostihly nás Murphyho zákony,“ trpce se usmál hrající předseda klubu a asistent kapitána Zdeněk Klíma. Dvojzápas na východě republiky absolvoval tým Motoru s pouhými dvěma obránci, které doplnil nemocný útočník Jiří Rumplík, a dvěma útočnými formacemi. „Řekli jsme si, že to nějak vyválčíme, ale zřejmě jsme podcenili situaci,“ pokračoval v komentáři bývalý reprezentant.

V prvním duelu na pardubickém ledě udržela družinka čisté konto pouhých dvacet devět vteřin, kdy Michala Havelku (od loňska se velmi zlepšil a přes obdržené góly odchytal oba zápasy se ctí) překonal kapitán hostitelů Pavel Kubeš, jenž se přímo podílel na deseti z celkových jedenácti gólů svého týmu a stal se hvězdou večera. „Inkasovali jsme příliš brzy a už jsme to neukočírovali. Jeli jsme do Pardubic jako favoriti, ale neutáhli jsme zátěž proti sehranému soupeři,“ měl jasno Klíma.

Druhý den v Olomouci bylo znát, že improvizovaná sestava Jihočechů si začíná na ledě trochu rozumět. Debakl se neopakoval, byť také Hanáci nad Motorem rychle vedli a zvyšovali náskok až do konce. Naštěstí pro hosty průběžně korigoval skóre jejich jediný střelec, rakouský internacionál Sandro Kalegeris, který byl autorem čestného úspěchu i v Pardubicích. „My jsme Sandrovi jenom asistovali a dělali mu prostor,“ zdůraznil Klíma výjimečnost svého spoluhráče.

E.P.C. Management Česká sledge hokejová liga, 1. a 2. kolo:

SHK Mustangové Auto In Pardubice – Motor sledge Č. Budějovice 11:1 (2:0, 4:0, 5:1)
Góly a nahrávky:
1. Michalec (P. Kubeš), 13. P. Kubeš (Kolek), 13. P. Kubeš (J. Kubeš, Štěpják), 18. Doležal (P. Kubeš, J. Kubeš), 19. Štěpják (P. Kubeš, Michalec), 23. Michalec, 36. P. Kubeš, 39. P. Kubeš (Michalec), 40. Michalec (P. Kubeš), 42. P. Kubeš, 45. P. Kubeš (Kvoch, Buhr) – 45. Kalegeris (Klíma).
Rozhodčí: Martánus a Špalek.
Vyloučení: 0:1.
Využití: 1:0.
Diváků: 20.
Motor sledge: Havelka – F. Paclík, Ebendorfer, Rumplík – Klíma, V. Paclík, Kalegeris, Pachoinig, Haindl. Trenér Jan Janda.
Hráno 24. září.

SOHO Olomoučtí kohouti – Motor Sledge Č. Budějovice 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
Góly a nahrávky:
1. Ferenčík (M. Novák), 5. Ferenčík (M. Novák), 23. Jedlička (Večeřek), 24. M. Novák, 30. Veselý (Prášil), 44. Ferenčík (Veselý) – 14., 25. a 35. Kalegeris.
Rozhodčí: Loun a Štrejců.
Vyloučení: 0:2.
Využití: 0:0.
Diváků: 40.
Motor sledge: Havelka – F. Paclík, Ebendorfer, Rumplík – Klíma, V. Paclík, Kalegeris, Pachoinig, Haindl. Trenér Jan Janda.
Hráno 25. září.

Příští zápasy:

3. kolo, 8. října
Motor sledge – Litvínov
(ZS Soběslav, 14.30 hodin)
4. kolo, 9. října
Motor sledge – Karlovy Vary
(Budvar aréna I. LP, 11.30)

zdroj: www.jchokej.cz , autor: Ladislav LhotaCSLH CSHA

České Budějovice Karlovy Vary Litvínov Olomouc Pardubice Sparta Studénka Zlín