Sparťané nahradili Zdeňka Krupičku, zato Jihočechům velmi chyběl Sandro Kalegeris

Po reprezentační přestávce, vyplněné Turnajem čtyř zemí v Porubě, pokračovala E. P. C. Management Česká sledge hokejová liga kompletním víkendovým programem 7. a 8. kola. Výjimečně se hrálo formou dvojzápasů stejných dvojic, jednou doma a jednou venku. Nedělními zápasy vstoupila soutěž do druhé poloviny základní části. Jihočeský zástupce Motor sledge se neprosadil proti Spartě. Bez svého elitního střelce Sandro Kalegerise si vůbec neužil gólovou radost.

ČESKÉ BUDĚJOVICE / NERATOVICE – Před prvním listopadovým víkendem si mužstvo Motoru sledge dělalo naději na dobrý výsledek vzhledem k tomu, že sparťané nemohli kvůli zranění nasadit tvůrce hry a reprezentanta Zdeňka Krupičku, bez jehož přítomnosti zpravidla klesá výkon pražského týmu skoro o padesát procent. Navíc přicestovali proti proudu Vltavy pouze se sedmi borci do pole, což je nejnižší povolený počet (pět plus dva na střídání), a měli ve svém středu jednu ženu – Janu Nachtigalovou.

Sparťané se však opírali o reprezentačního gólmana Michala Vápenku, jenž zapomněl doma dres a musel si půjčit od domácích, a další členy národního týmu Miroslava Novotného, Jana Frolíka a Jiřího Raula. Dokázali nahradit hvězdného kolegu, přičemž poslední jmenovaný čistým hattrickem v podstatě rozhodl o vítězství. Domácí měli čtyři hráče na střídání, ale nedali jediný gól. „Mrzí nás, jak jsme dopadli proti oslabené Spartě. Bohužel, nedostali jsme se do pořádné šance,“ litoval vedoucí týmu a jeden z trojice brankářů Michal Havelka.

Povedla se jenom exkurze do Budvaru

Jihočechům velmi chyběl elitní střelec Sandro Kalegeris, který posílil Motor před sezonou spolu s dalšími Rakušany. Jeho neúčast se projevila i v předchozích duelech doma se Studénkou a Zlínem. „Bez Sandra jsme nebyli schopní navázat na výkony z některých povedených zápasů v úvodu soutěže. Vúbec jsme neprověřili sparťanského gólmana. Těch pár propagačních střel bylo pro něho lahůdkou. Čekali jsme, že hostům v malém počtu dojdou síly, ale dokázali si je rozložit a v každé třetině podali výborný výkon,“ hodnotil Michal Havelka.

Podobný scénář se opakoval druhý den na stadionu v Neratovicích, kde Sparta sledge hraje domácí zápasy. Sestava širší o dva sáňkaře znovu nebyla budějovickému celku příliš platná, byť vybojoval přijatelnější výsledek a zůstával ve hře skoro až do konce. Vedoucí gól dali domácí ve 20. minutě (zápasy se měří na třikrát patnáct minut) po sedmi vteřinách přesilovky, zbývající dva přidali teprve šest resp. pět minut před závěrečnou sirénou.

Jediným pozitivem z prvního (a také posledního) ligového víkendu v listopadu se pro hráče Motoru sledge stala týmová návštěva Budvaru po úvodním měření sil se Spartou. Velké nadšení z exkurze v pivovaru projevili zejména rakouští spolubojovníci. Na příští ligové kolo si účastníci domácí soutěže počkají do 17. prosince. Poměrně dlouhou reprezentační pauzu vyplní elitní český výběr zápolením na mistrovství světa skupiny B v japonském Tomakomai. Pozvánku dostal i budějovický Zdeněk Klíma.

E. P. C. Management Česká sledge hokejová liga, 7. a 8. kolo:

Motor sledge Č. Budějovice – HC Sparta Praha sledge hokej 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly a nahrávky:
5. Raul (Zapletal), 18. Raul (Zapletal), 28. Raul (Zapletal), 32. Zapletal, 37. J. Krupička.
Rozhodčí: Trnka – Mašek, Vovčko.
Vyloučení: 4:4, navíc David (Motor) 10 minut.
Využití: 0:2.
Diváků: 16.
Motor sledge: Ossmitz – Ebendorfer, Schichler, Klíma – Rumplík, Haindl, Kalina, David, Jos. Dvořák, Burtscher. Trenér Jan Janda, vedoucí Michal Havelka.
Hráno v Budvar aréně, 5. listopadu 2016.

HC Sparta Praha sledge hokej – Motor sledge Č. Budějovice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly a nahrávky:
20. J. Krupička (Zapletal), 40. Novotný (Raul), 41. Mekleš (Raul).
Rozhodčí: Kratochvíl – Bergman, Gregor.
Vyloučení: 3:3.
Využití: 1:0.
Diváků: 30.
Motor sledge: Ossmitz – Ebendorfer, Schichler, Klíma – Rumplík, Haindl, Kalina, David, Jos. Dvořák, Burtscher. Trenér a vedoucí Jan Janda.
Hráno v Neratovicích, 6. listopadu 2016.

Příští utkání:

9. kolo, sobota 17. prosince
HC Litvínov sledge – Motor sledge
10. kolo, neděle 18. prosince
Sharks Karlovy Vary – Motor sledge

 

Autor: Ladislav LhotaCSLH CSHA

České Budějovice Karlovy Vary Litvínov Olomouc Pardubice Sparta Studénka Zlín