Zlín vyrovnal hokejový Vsetín a má pátý titul v řadě. Bronz získaly Pardubice

Ačkoliv Zlín první zápas se Studénkou prohrál. V tom druhém a třetím zápase jasně dominoval a nakonec s připsal dvě vítězství, což znamenalo, že Zlín si připsal další cenný obrat. V boji o třetí místo zvítězil tým z Pardubic, který vyhrál v nejkratším možném čase. Spartu porazily 2:0 na zápasy.

 

O třetí místo

Že bude boj o třetí místo vyrovnaný, to se předpokládalo. A předpoklady se naplnily. V prvním utkání se čekalo na branku až do čtyřicáté čtvrté minuty, kdy Pavel Kubeš vstřelil jedinou branku prvního zápasu.

HC SPARTA PRAHA SLEDGE HOKEJ – SHK Mustangové AUTO IN

0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Druhé utkání rozhodla první třetina, ve které Pardubice vstřelily tři branky. Postupně se prosadily: Geier, Hering, Kubeš. Sparťané už nedokázali zareagovat. Podruhé v řadě nedali branku a nakonec prohráli 0:3.

SHK Mustangové AUTO IN – HC SPARTA PRAHA SLEDGE HOKEJ

 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Konečný stav série: 2:0

Finále

V prvním utkání se sice Zlín dostal brzy do vedení, které dokázal držet až do třetí třetiny. V ní ale domácí Studénka díky dvěma přesným zásahům Petra Kudrny vývoj ve skóre otočila a na led soupeře si odvezla mečbol.

HC KES STUDÉNKA – SHK LAPP ZLÍN

2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

První nezdar se zlínskými para hokejisty nezamával. Jakmile se finálová série přesunula na jejich led, nedali Studénce šanci a dokráčeli si pro další úspěšnou obhajobu mistrovského zlata. Jak druhý, tak třetí zápas finále vyhrál Zlín poměrem 5:0.

SHK LAPP ZLÍN – HC KES STUDÉNKA

 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

SHK LAPP ZLÍN – HC KES STUDÉNKA 

5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Konečný stav série: 2:1

 

Konečné pořadí

 

1. SHK LAPP Zlín
2. HC KES Studénka
3. SHK Mustangové AUTO IN
4. HC Sparta Praha
5. SOHO Kohouti Olomouc
6. SKV Sharks Karlovy Vary
7. HC Litvínov

 

 CSLH CSHA

České Budějovice Karlovy Vary Litvínov Olomouc Pardubice Sparta Studénka Zlín