Češi skončili na Mistrovství světa čtvrtí, přesto jsou hrdinové

Foto: www.paraostrava2019.cz

Po dlouhých deseti letech opět zavítal světový šampionát do České republiky. Konkrétně do největšího města Slezska. A Ostrava se vytáhla. Parádní fanoušci vytvořili v Ostravar Aréně takovou kulisu, kterou by nám mohli i Američané závidět. Nakonec z toho byl i návštěvnostní rekord Mistrovství světa. Na semifinálové utkání mezi domácí Českou republikou a Spojenými státy bylo vyprodáno. Tedy 8 600 diváků.

„To se ani zhodnotit nedá. Prostě famózní. To, co tady bylo, je nepopsatelná pohádka. Když jsme nastoupili při prvním zápase na rozbruslení a byla tady tak tisícovka diváků, tak jsme si říkali: Jo, tři tisíce tu budou, je to paráda. Pak jsme nastoupili a bylo skoro plno. To bylo neskutečné. Vystupňovalo se to. Lidi se chytli, říkali jsme si, že se asi zbláznili. Co se tady dělo… Mobily drnčily, sociální sítě, všude se o tom mluvilo. Klobouk dolů před organizátory celého turnaje. Užívali jsme si to, i mezinárodní paralympijský výbor si chodil fotit fronty na para hokej. Taky si klepali na čelo, co se tady děje.“ Řekl kapitán reprezentace Michal Geier pro hokejový portál hokej.cz.

KOT_5036

Foto: www.paraostrava2019.cz

Bohužel čeští para hokejisté nezvládli zápas o třetí místo s Koreou a prohráli 1:4. Přesto fanoušci zůstali ještě dvacet minut po utkání a děkovali svým hrdinům. „Myslím si, že ta atmosféra, co tu byla, a co jsme tu my a organizátoři dokázali, že jsme sem přitáhli tolik lidí…asi nemůžu být naštvaný, ani si snad nemůžu říct, že jsme prohráli. My bychom vyhráli, i kdybychom dostali snad 15 gólů. Vůbec nevím, jak to mám uchopit. My dostaneme od Korejců čtyřku a ti lidi tady stojí dalších dvacet minut. Já to prostě nechápu (usmívá se),“ řekl Michal Vápenka pro hokej.cz.

KOT_4799

Foto: www.paraostrava2019.cz

Skvěle se také ukázal veterán národního týmu Tomáš Kvoch. Ten zůstal ležet v bezvědomí na hřišti po srážce s americkým Jackem Wallacem. Jenže místo toho, aby jel do nemocnice se znovu za obrovského aplausu vrátil na led. „Když mě odvezli, hned jsem říkal, ať mě pustí a že jdu hrát. Nevěděl jsem, že mám všechno od krve,“ řekl.

Kvoch Tomas of Czech Republic - World para ice hockey championship game between USA and Czech Republic in Ostrava, Czech Republic, 3th of May 2019.

Foto: www.paraostrava2019.cz

„Bohužel jsme bronzové medaile nezískali, ale tu nejcennější máme na krku a to podporu fanoušků. Takovou podporu jsme neměli ani v Kanadě na paralympijských hrách. Bylo to něco neskutečného,“ rozplýval se českobudějovický Zdeněk Klíma.

KAB_9455

Foto: www.paraostrava2019.cz

Toto Mistrovství světa se tedy dá hodnotit jedině pozitivně.

Konečné pořadí Mistrovství světa v para hokeji 2019

1. Spojené státy americké

2. Kanada

3. Korejská republika

4. Česká republika

5. Norsko

6. Itálie

7. Švédsko

8. Japonsko

 CSLH CSHA

České Budějovice Karlovy Vary Litvínov Olomouc Pardubice Sparta Studénka Zlín