Poslední ligové zápasy roku 2022 odehrál Motor sledge s týmy z dalekého Slezska

Motor sledge České Budějovice má za sebou domácí zápasy základní části České para hokejové ligy. Po novém roce jihočeský klub už jen čekají čtyři venkovní zápasy. V sobotu hráli Budějovičtí v Milevsku s Havířovem a v neděli v Českém Krumlově proti Ostravě.

Jihočeši v Milevsku schytali desítku od Havířova

Na začátku utkání to vypadalo na vyrovnané utkání. Motor se držel do 5. minuty. Nejproduktivnější hráč Havířova Jiří Forgo vstřelil první gól utkání a uklidnil tím hostující tým. Havířov po prvním gólu pálil šance na další branky. Ve 13. minutě se podruhé v utkání prosadil Jiří Forgo, kterému gól připravil Kuhli- Lauenstein. V poslední minutě první třetiny navýšil Havířov vedení již na tři góly. Půl minuty před koncem přihrál Martin Stiborský na volného Jiřího Forga, který tak zkompletoval hattrick.

V 18. minutě přidal čtvrtý gól po přihrávce Forga asistent kapitána Jiří Fojtík. Ve 23. minutě vstřelil pátou branku opět Jiří Fojtík, svou druhou asistencí v utkání mu příležitost ke skórování připravil Kuhli-Lauenstein. Ve 25. minutě si Kuhli-Lauenstein ke dvěma asistencím připsal také branku. Ve 27. minutě opět po přihrávce Kuhli – Launsteina přidal svou čtvrtou branku v zápase Jiří Forgo.

V poslední třetině utkání Havířov zvolnil tempo hry. Přesto Motor nedokázal držet puk. V 36. minutě přidal po další přihrávce Kuhli – Lauensteina kapitán týmu Jiří Kudrna. V 44. minutě se o další branku postaral po samostatné akci Jiří Forgo. Šest vteřin před koncem utkání vstřelil 10. gól Kuhli-Lauenstein a další bod v utkání si připsal Forgo.

Branky a nahrávky: 5. FORGO, 13. FORGO (Kuhli-Lauenstein), 15. FORGO, 18. FOJTÍK (Forgo), 23. FOJTÍK (Kuhli-Lauenstein), 25. Kuhli-Lauenstein, 27. FORGO (Kuhli-Lauenstein, Fojtík), 36. KUDRNA (Kuhli-Lauenstein), 44. FORGO, 45. Kuhli-Lauenstein

Motor sledge České Budějovice: Ossimitz- Zajan (A), Rumplík, Laibacher, Záluský- Reast, Lacko, Běhounek (C), Klíma (A), Zikmund, Kocanda, Špaček

Trenér: Martin Zikmund

Parahokej Havířov z.s.: Loska (Lepáček)- Rauš, Kudrna (C), Fojtík (A), Staněk- Sobotková, Kuhli-Lauenstein, Stiborský, Rábik, Prostředník, Mlčák (A), Forgo

Trenér: Tomáš Mlčák

Souboj nováčků v Českém Krumlově zvládli lépe para hokejisté Ostravy

V úvodu utkání udávala tempo hry Ostrava, která se držela v útočném pásmu. V 6. minutě se Ostrava dostala do vedení díky svému kapitánovi. První střelu Hečka dokázal brankář Ossimitz vyrazit. Z dorážky se Václav Hečko už nemýlil a poslal svůj tým do vedení. V 9. minutě vedla Ostrava již o dvě branky. Ossimitze po druhé v utkání překonal opět Václav Hečko. Motor sledge po minutě od druhé branky Flamingos, dokázal snížit. Střela Klímy ještě do branky neprošla. Volný kotouč u tyče dokázal dorazit do branky Petr Běhounek. Pro kapitána Jihočechů to byl první gól v nejvyšší soutěži. Poslední slovo první třetiny měl Václav Hečko, který vstřelil svůj třetí gól utkání po přihrávce Bařáka.

V první minutě druhé třetiny odskočila Ostrava o další branku. Po výměně kotouče mezi Hečkem a Bařákem se ke střele dostal David Vrubel. Šanci na snížení měl budějovický útočník Zdeněk Klíma, který se dostal před obránce a ujížděl sám na brankáře Staňka, ale svou střelu uspěchal. Ve 22. minutě se po přihrávkách Zajana a Běhounka prosadil Zdeněk Klíma. Svým třetím gólem sezóny dostal Motor sledge do hry. Další šanci Motoru sledge měl obránce Dominik Zajan. Po projetím celého hřiště se dostal až před brankáře Staňka. Svou střelu nasměroval pouze do hrudi brankáře. Ve 28. minutě Ostrava opět odskočila Motoru sledge. Václav Hečko nabral rychlost v obraném pásmu Flamingos a dostal se za obranu domácího celku. Svou střelou pod horní tyč překonal Ossimitze a dal svému týmu náskok o tři branky.

Třetí třetina se Motor pokoušel vytvořit si tlak útočném pásmu. Ve 36. minutě byl vyloučen hráč domácích Alfred Laibacher za hrubost. Motor sledge přesilovku Flamingos bránil na výbornou. Během oslabení se držel v útočném pásmu. O poslední gól utkání se ve 43. minutě postaral po přihrávce Hečka Daniel Bařák. Do konce utkání se už nic nestalo. Flamingos vezou z Českého Krumlova tři důležité body. Českým Budějovicím odskočily o šest bodů.

Branky a nahrávky: 9. BĚHOUNEK (Klíma), 22. KLÍMA (Běhounek, Zajan) – 6. HEČKO, 8. HEČKO, 14. HEČKO (Bařák), 16. VRUBEL (Bařák, Hečko), 28. HEČKO, 43. BAŘÁK (Hečko)

Motor sledge České Budějovice: Ossimitz- Zajan (A), Rumplík, Laibacher, Záluský- Reast, Lacko, Běhounek (C), Klíma (A), Zikmund, Kocanda, Špaček

Trenér: Martin Zikmund

Flamingos Ostrava: Staněk, M. Kudela- Szturc, V. Kudela, Handl, Vrubel (A)- Gotthardt, Dzimko, Varga, Židlická, Bařák, Němec, Hečko (C)

Trenér: Jan Szturc

Foto: Pavel PubalCSLH CSHA

České Budějovice Karlovy Vary Litvínov Olomouc Pardubice Sparta Studénka Zlín