MOTOR SLEDGE ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.02.2024, Klub

O kapku lepší hokej i v para hokeji. Motor sledge bude hrát proti Ostravě s oranžovými prvky

V Česku právě probíhá 5. ročník akce O kapku lepší hokej. Letos se do něho zapojí i para hokej. Českobudějovičtí bojovníci nastoupí v sobotním utkání proti Ostravě s oranžovými prvky na výstroji. Utkání s Ostravou začíná 3.2. v 19:15.

O kapku lepší hokej

Jak již bylo zmíněno výše, projekt O kapku lepší hokej píše již svůj pátý ročník. Kluby Tipsport extraligy a Chance ligy mají na helmě nálepku O kapku lepší hokej. Hráči klubů nosí na výstroji oranžové prvky. Hráči podpoří nadaci formou příspěvku v šatně. Celková částka se pak odešle na účet nadace Kapka naděje.

Proč oranžová?

Na 4. února připadá Světový den boje proti rakovině. Oranžová stužka symbolizuje boj s poruchou krvetvorby. Kvůli tomu se hokej v České republice zabarví do oranžova.

Jak pomoci?

První možností je zaslat příspěvek pomocí DMS v následujícím tvaru na telefonní číslo 87 777:

DMS KAPKANADEJE 60

DMS KAPKANADEJE 90

DMS KAPKANADEJE 190

CENA DMS JE 60, 90 NEBO 190 KČ, NADAČNÍ FOND KAPKA NADĚJE OBDRŽÍ 59, 89 NEBO 189 KČ.VÍCE NA WWW. DARCOVSKASMS.CZ. SLUŽBU DMS PROVOZUJE FÓRUM DÁRCŮ.

Přispět přes QR kód pomocí vašeho mobilního bankovnictví:

Patrik Luska: Patron O Kapku lepšího hokeje 2024

Třináctiletý Patrik byl odmalička sportovně nadaným dítětem. Na brusle se poprvé postavil v pěti letech v kurzech bruslení, ale o pár týdnů později už si jej vyhlédl první hokejový klub. Vždy pokukoval po bráně, takže nebylo překvapením, když si poprvé oblékl brankářskou výstroj a postavil se mezi tři tyče. Jeho domácím týmem se stal Hradec Králové, ale na chvíli oblékl také dres Jičína. V jednu dobu však začal být Patrik hodně unavený, ze školy dokonce přinesl poznámku, že usnul při vyučování. Po návštěvě praktické lékařky a kontrolních odběrech krve ještě nastoupil k utkání, ale byl po něm hodně unavený a měl horečku. S rodiči tak odjel do nemocnice, kde se o den později dozvěděli výsledek krevních testů – Akutní lymfoblastická leukémie. Jejich život se tak během vteřiny změnil. Led a mantinely musel Patrik vyměnit za čtyři stěny nemocničního pokoje. Při léčbě, která začala okamžitě, mu moc pomáhaly vzkazy od spoluhráčů i brankářů z celého světa. Po prvním měsíci chemoterapie přišla první komplikace – kámen v ledvině. Následně musel Patrik zvládnout ještě zánět slepého střeva, další trable s ledvinami a při 4. protokolu chemoterapie také afty, kvůli kterým měl do krve popraskaný krk i ústa. S podporou rodiny poté čelil dalším ledvinovým kamenům, křečovému záchvatu s bezvědomím a nakonec dostal covid, kvůli kterému si pár týdnů pobyl na JIP. Léčbu ukončil po 295 dnech. Nyní začíná chodit do školy a začleňovat se do běžného života.

Co se koupí za vybrané peníze?

V roce 2024 se společně s NF Kapka naděje zaměříme na zakoupení nejmodernějšího analytického přístroje TapeStation 4150 v hodnotě 1,3 milionu korun, díky němuž se bude moci v laboratořích CLIP na Klinice dětské hematologie a onkologie ve FN Motole každý rok analyzovat vzorek krve desítek až stovek dětí z ČR i ze Slovenska. Přístroj pomáhá správně určit typ leukémie, což je klíčové pro stanovení správného způsobu léčby, její délky a předpověď rizika recidivy nemoci.

„Každý rok projektu nám ukazuje těžce uvěřitelné příběhy a rodiny, které v životě prožívaly či prožívají nesmírně náročné chvíle. Stejně jako rodina Patrika. Přeji jim, aby se jejich děti uzdravily a společně mohli zase žít život, který znali před příchodem nemoci. Všem fanouškům, hokejistům a zapojeným týmům moc děkuji, že projekt podporují a pomáhají tak nemocným dětem,“ říká ředitelka BPA sport marketing Jana Obermajerová.

Projekt O Kapku lepší hokej právě startuje svůj pátý ročník a my tak znovu prožíváme ten úžasný moment spojení celého českého hokejového světa – klubů, hráčů a fanoušků – na pomoc dobré věci. Všichni máme své starosti, proto je naplňující vidět, že i tak myslíme na ty, kteří potřebují naši pomoc ještě o něco více. Být součástí tohoto projektu je pro nás nejen silný emocionální zážitek, ale je to také hnací motor naší práce. Díky získaným financím pořídíme potřebný přístroj do laboratoří CLIP. Všem zapojeným subjektům, hráčům a divákům děkuji, vaše zapojení je pro nás nesmírně cenné," sdělila své pocity ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje, Dita Loudilová.

O projektu

O Kapku lepší hokej odstartoval v roce 2020. Zaměřuje se na pomoc dětským pacientům s poruchami krvetvorby. Vybraní hokejisté nastupují v období 31. 1. – 4. 2. v dresech se speciálními oranžovými prvky, brusle a hokejky si doplňují oranžovými motivy, hrají s unikátními puky a trenéři s realizačním týmem nosí stužky. Na jeho vzniku se podílely BPA sport marketing, Nadační fond Kapka naděje a za jeho úspěchy stojí samozřejmě hlavně všechny zapojené kluby a organizace.


Zdroj: www.hcmotor.cz

Sociální sítě

Víkend jsme zakončili porážkou s Ostravou. Premiérový gól Motoru sledge vstřelil Roman Špaček. První bod v dresu Budějovic si...

DNES HRAJE MOTOR SLEDGE!?? Flamingos Ostrava?? 2. Kolo, Česká para hokejová liga?? 15:15??? Zimní stadion, Milevsko ??...

Na úvod ligy schytáváme debakl od Havířova.

DNES HRAJE MOTOR SLEDGE!?? Parahokej Havířov?? 1. Kolo, Česká para hokejová liga?? 15:15??? Budvar aréna, České Budějovice ??...