MOTOR SLEDGE ČESKÉ BUDĚJOVICE
12.03.2023, Kryštof Voneš

Do třetího utkání musíme zlepšit pohyb a využívat šance, burcuje Jiří Rumplík

Sérii play out mezi Motorem sledge a Flamingos Ostrava rozhodne třetí zápas. Po vydařeném dvojzápase jsme se zeptali Jiřího Rumplíka, který odchytal své první zápasy v kariéře.

Proti Ostravě jste nastoupil poprvé v brance. Kdy jste se dozvěděl, že budete chytat a jaké jste měl pocity?

Že budu chytat proti Ostravě, to jsem se dozvěděl někdy ve čtvrtek. Dominik Zajan mi psal, jestli bych v sobotu nešel do branky, že nebudeme mít ani jednoho brankáře. Už dříve jsem to chtěl zkusit, ale stále jsem to odkládal. Čím víc se blížila sobota, tím jsem byl nervóznější. Už jenom se do té výstroje nasoukat byla docela legrace a zároveň pěkná fuška. Dokonce jsem měl půjčenou brankářskou hokejku od soupeře, protože jsme naší zapomněli na zimáku v Budějcích. Pocity jsem měl takové smíšené, ale když jsem se před zápasem dozvěděl že na soupisce není reprezentační útočník Václav Hečko, tak to jsem si hodně oddechnul.

Týmu jste pomohl vyhrát soutěžní utkání po více jak pěti letech. Jaké pocity panovaly po konci utkání?

Před zápasem jsme si ještě dělali legraci, aby se nám tak povedlo poprvé v sezoně zvítězit, když máme nového brankáře. No když jsem se při rozbruslení postavil do té branky, tak jsem zjistil že to nebude žádná legrace. Začal zápas, první střela na branku a hned gól. Tak jsem si říkal, to bude mazec, ale potom jsem se trochu osmělil a za pomoci spoluhráčů jsme to nakonec zvládli. Podařilo se nám vyrovnat, potom jsme přidali ještě jeden gól a začalo se rodit velké překvapení. Hlavou se mi honilo, hlavně to nepokazit. Čas se pěkně vlekl, bylo to nekonečný. Takovou radost z výhry už si opravdu ani nepamatuju. U té poslední před těmi pěti lety jsem ani nebyl. To už jsem si myslel že jsem s hokejem skončil, ale nakonec mě kluci přemluvili na tuhle sezonu. Že se dostanu do branky, to mě ani ve snu nenapadlo. To byl jediný post, na kterém jsem ještě nehrál.

Co podle vás rozhodlo první utkání v Porubě?

Asi větší touha po vítězství a hlavní důvod určitě byl, že nenastoupil reprezentant Václav Hečko. To je největší tahoun Ostravského týmu společně s jeho kolegou z reprezentace Martinem Kudelou. Martin měl spoustu skvělých zákroků, kterými podržel svůj tým, jinak by to skončilo větším rozdílem.

Druhé utkání dopadlo lépe pro Flamingos. Kde se podle vás zápas rozhodl?

No ve druhém utkání měl více štěstí soupeř. My jsme tam měli o něco více chyb a soupeř je dokázal využít. Opět je podržel skvělý Kudela a my nedokázali využít naše šance, které jsme si vytvořili.

Sérii rozhodne třetí zápas. Co bude důležité udělat, aby Motor zvládl tento duel?

No hlavně budeme muset zlepšit pohyb a využívat vytvořené šance. Hodně bude záležet na tom, jestli za hosty nastoupí zraněný Hečko. A kde se bude zápas hrát, protože v letošní sezoně hrajeme domácí zápasy po celých Jižních Čechách. Kde je zrovna volný led, protože v ČB to skoro nikdy není. V této sezoně jsme hráli v BUdějcích jediný zápas.

Budete v bráně Motoru i při rozhodujícím utkání?

No jestli nastoupím opět v brance, to se ještě uvidí. Záleží kolik brankářů budeme mít k dispozici. Na pozici brankáře máme největší nával. Taky bude záležet, kolik bude hráčů do pole, protože u nás v týmu je nedostatek klasifikovaných hráčů. Když bude třeba, tak bych se do branky asi vrátil, ale nechám to na trenérovi.
Foto: Jitka Martiníková

Sociální sítě

Víkend jsme zakončili porážkou s Ostravou. Premiérový gól Motoru sledge vstřelil Roman Špaček. První bod v dresu Budějovic si...

DNES HRAJE MOTOR SLEDGE!?? Flamingos Ostrava?? 2. Kolo, Česká para hokejová liga?? 15:15??? Zimní stadion, Milevsko ??...

Na úvod ligy schytáváme debakl od Havířova.

DNES HRAJE MOTOR SLEDGE!?? Parahokej Havířov?? 1. Kolo, Česká para hokejová liga?? 15:15??? Budvar aréna, České Budějovice ??...